tel. 789 563 405 biuro@travis.pl

Jak zorganizować wycieczkę szkolną

Jak zorganizować wycieczkę szkolną?

 

Organizacja wycieczki szkolnej wymaga kilku kroków,

które warto przemyśleć i dokładnie zaplanować.
 

Poniżej przedstawiam kilka porad,

które pomogą Ci w zorganizowaniu takiej wycieczki:

 

1. Wybierz cel wycieczki - zastanów się, dokąd chcesz pojechać i co chcesz zobaczyć. Dobrze, jeśli wybierzesz miejsce, które jest ciekawe i atrakcyjne dla uczniów, a jednocześnie związane z programem nauczania.
 

2. Określ termin wycieczki - wybierz dogodny termin, który nie koliduje z zajęciami szkolnymi ani z innymi imprezami szkolnymi. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość czasu, aby zorganizować wszystko i przygotować uczniów. Pamiętaj, jeśli wyjazd odbywa się poza sezonem turystycznym, wtedy ceny są niższe.

 

3. Wyznacz budżet - zdecyduj, ile możesz przeznaczyć na wycieczkę i rozważ różne opcje transportu, noclegu, posiłków, biletów wstępu itp.

 

4. Zaplanuj atrakcje - zastanów się, co chcesz zobaczyć i jakie atrakcje chcesz zaproponować uczniom. Wybierz miejsca, które są zgodne z programem nauczania i dostosowane do wieku uczniów.

 

5. Skorzystaj z rabatów i ofert specjalnych: Upewnij się, że sprawdziłeś, czy istnieją jakieś specjalne oferty lub zniżki dla grup szkolnych, takie jak darmowe dni wstępu, zniżki na bilety wstępu do muzeów, parków rozrywki czy wycieczek.

 

6. Wybierz biuro podróży - Pamiętaj, że organizacja wycieczki szkolnej wymaga czasu i zaangażowania. Jeśli czujesz się na siłach, możesz zorganizować wycieczkę samodzielnie lub zlecić organizację dla biura podróży. Zwróć uwagę na doświadczenie firmy i czy posiada wszystkie niezbędne dokumenty. Upewnij się, że autobus będzie wystarczająco duży, aby pomieścić wszystkich uczestników.

 

7. Przygotuj materiały edukacyjne - jeśli chcesz, aby wycieczka była połączona z nauką, przygotuj odpowiednie materiały edukacyjne, np. przewodnik po miejscach, które odwiedzicie.

 

8. Poinformuj rodziców - poinformuj rodziców i uczniów o planowanej wycieczce, datach i kosztach oraz innych istotnych informacjach.
 

9. Przeprowadź szkolenie przed wyjazdem - przed wyjazdem przeprowadź szkolenie dla uczniów, aby wyjaśnić zasady bezpieczeństwa, zachowanie się w czasie podróży i na miejscu.
 

10. Przygotuj listę obecności oraz listę do ubezpieczenia- przygotuj listę uczestników wycieczki i upewnij się, że masz aktualne dane kontaktowe uczniów oraz rodziców.

 

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę budżet rodziców oraz potrzeby uczniów

aby zapewnić im bezpieczną i udaną wycieczkę szkolną.