tel. 789 563 405 biuro@travis.pl

Pomysł na jednodniowe wycieczki szkolne z Olsztyna

Pomysł na jednodniowe wycieczki szkolne z Olsztyna

Wyruszając z Olsztyna, możemy tego samego dnia odnaleźć przyjemność zajadając się toruńskimi piernikami, fotografując warszawską syrenkę, pływając pirackim statkiem po Motławie, spacerując po historycznych polach Grunwaldu, przykładając ucho do murów fromborskiego zamku, by poczuć ducha Kopernika.

Tak wiele możliwości, tak dużo do zobaczenia!

Poniżej dzielimy się inspiracjami, znajdź coś dla swojej klasy :)

Toruń

Fantastyczne miejsce dla odkrywcy w każdym wieku.

Historyczne miejsce oferuje nam mnóstwo atrakcji. Popularnym punktem na mapie Torunia jest Dom Mikołaja Kopernika – bezsprzecznego symbolu miasta. Muzeum przybliży nam fenomen astronoma.

W jednej z wielu piernikarni można uczestniczyć w warsztatach wypieku kultowego przysmaku.

Pragnąc magicznych opowieści, warto wybrać się do Domu Legend Toruńskich. Planetarium pozwoli nam sięgnąć gwiazd.

Klimatyczne miasto dostarczy niezapomnianych wrażeń pasjonatom historii, sztuki, wrażliwym na piękno oraz tym, który potrzebują chwili wytchnienia.

 

Warszawa

W moich snach wciąż Warszawa, pełna ulic, placów, drzew…, niejeden śnił o Warszawie i wcale nas to nie dziwi!

Miasto historii, sztuki, wolności, stolica europejska.

Na każdym kroki odnajdziesz ślady przeszłości, które nigdy nie dadzą o sobie zapomnieć. Polecamy Ci w pierwszej kolejności odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki, Pałac na Wyspie, Zamek Królewski, Ogród Saski.

Zawsze dobrym pomysłem jest spacer Krakowskim Przedmieściem. To absolutny must have wycieczki do Warszawy!

Jeśli jednak chcesz przemycić trochę rozrywki, gwarantujemy, że odnajdziesz ją w Muzeum Iluzji – miejscu złudzeń i paradoksów, Muzeum Neonów – oryginalna galeria kolorów i świateł, Centrum Nauki Kopernik – miejsce dla każdego, kto pragnie w niebanalny sposób pogłębić swoją wiedzę o świecie.

Zobaczysz jak, przywita pięknie nas. Warszawski dzień.
 

Gdynia

Urokliwe, młode miasto będące portem morza Bałtyckiego.

Spacerując Skwerem Kościuszki zobaczymy z bliska okryte sławą statki Dar Pomorza oraz ORP Błyskawica – udostępnione do zwiedzania wewnątrz.

Nieopodal znajduje się Akademia Morska i Akwarium Gdyńskie - można tam z bliska przyjrzeć się rzadkim okazom morskiej fauny i flory. Polecamy również udać się do Muzeum Marynarki Wojennej i Muzeum Emigracji.

Dla fanów sztuki proponujemy coś, co nakarmi głodne uniesień dusze – Teatr Muzyczny z bogatym repertuarem dla młodszych i starszych widzów.

Bliska obecność Bałtyku wprowadza w niepowtarzalny klimat morskiej przygody!

 

Gdańsk

Kolorowe kamienice, zabytkowe budowle – jedna przy drugiej, krzyk mew, szum Motławy – już wiesz, że jesteś w Gdańsku -mieście, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością tworząc integralną, wyrazistą całość.

Długi Targ, miejsce, w którym usłyszysz języki z każdego zakątka świata. Kościół Mariacki, Kościół św. Brygidy z bursztynowym ołtarzem, Neptun, Dwór Artusa, Ratusz, Żuraw to kultowe i najczęściej fotografowane obiekty na mapie Gdańska.

Nie ma Gdańska bez wolności – dlatego warto odwiedzić Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, skusić się na rejs pirackim statkiem na Westerplatte.

Dobrym pomysłem będzie spacer po gdańskim zoo, jednym z najpiękniejszych w Polsce. Miasto zachwyca paletą smaków i kolorów, szczególnie w wyjątkowym czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego, który został okrzyknięty jednym z najpiękniejszych w Europie.


 

Frombork

Mała ojczyzna Mikołaja Kopernika, który spędził tu wiele lat swojego życia, dokonując właśnie w tym miejscu przełomowego odkrycia, które wywrócić miało wiarę ludzi w ówczesny porządek świata. Naszą wycieczkę zacznijmy od Wzgórza Katedralnego we Fromborku, wewnątrz kościoła odnajdziemy grób autora O obrotach sfer niebieskich.

Wzgórze pełne jest zabytków, które tworzą jeden zespół katedralny. Ze szczytu Wieży Radziejowskiego możemy podziwiać rozciągający się po horyzont krajobraz miasta i Zalewu Wiślanego. Przygotujmy się na podmuch silniejszego wiatru, jednakże spójrzmy w dal – pejzaż bajecznie połyskującej wody wynagrodzi ewentualne niedogodności. Zaraz po odwiedzeniu Muzeum Mikołaja Kopernika, warto udać się na spacer wzdłuż Zalewu.

 

Olsztynek, Grunwald

20 km od Olsztynka znajduje się pole jednej z największych bitew średniowiecznej Europy. Grunwald od lat przyciąga turystów z całej Polski i świata. Co roku odbywają się inscenizacje bitwy, to nie lada doświadczenie dla miłośników historii. Na polu bitwy powstało muzeum upamiętniające wydarzenie 15 lipca 1410 roku.

W Olsztynku przyciąga Muzeum Budownictwa Ludowego, to idealne miejsce aby poznać kulturę, życie codzienne i obyczaje ówczesnej ludności. Popularnością cieszy się szeroki wachlarz warsztatów edukacyjnych, który skansen oferuje najmłodszym uczestnikom wycieczki.

Na deser zobaczyć można pokaz w hucie szkła - artystyczne cuda robione na żywo, jednym słowem wow!.

 

Malbork

Przepływająca przez miasteczko rzeka Nogat jak lustro odbija w swojej tafli największy na świecie zamek – gotyckie arcydzieło, które niegdyś pełniło rolę obronno-mieszkalnej fortecy Zakonu Krzyżackiego.

Chcąc zwiedzić ikoniczne miejsce zarezerwujmy sobie cały dzień na spokojne odkrywanie tajemnic średniowiecznych murów i legendarnego miasta. Budowla została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy tam wiele zabytków, które powróciły do zamku po wojennych zawirowaniach.

Po spacerze po zamkowych komnatach warto zabrać najmłodszych do Dino Parku, gdzie czeka na dzieci scieżka edukacyjna, wesołe miasteczko, kino 5d i park linowy.
 

Gierłoż, św. Lipka, Reszel

W środku jednego z niezliczonych mazurskich lasów znajduje się znany całemu światu Wilczy Szaniec. To właśnie w tym miejscu kilkadziesiąt lat temu Adolf Hitler zarządzał II wojną światową, w tym miejscu zapadła decyzja o zniszczeniu powstańczej Warszawy. Spacer z przewodnikiem pozwoli nam przenieść się w czasie, zrozumieć i poczuć historię tego miejsca. Muzeum upamiętnia tragedię II wojny światowej, swoją funkcją edukacyjną, równocześnie przestrzega kolejne pokolenia dając pamiętną lekcję historii.

Niedaleko Kętrzyna znajduje się Sanktuarium Maryjne - św. Lipka. Trudno nie wspomnieć o prezentacjach organowych aranżowanych o pełnych godzinach. W trakcie pokazu wprawiane są w ruch figury aniołów z instrumentami, które ozdabiają organowe piszczałki – trwa niebiański koncert.

Na deser zapraszamy do Reszla, miejsca gdzie spalona została ostatnia czarownica.